Kotlářka Baseball & Softball

2. hrací týden: EXL a U21

Stručné shrnutí

EXL: Draci Brno - Kotlářka Praha (MBS)

Kotlářka na Draky Brno nestačila a na jejich hřišti dvakrát padla.

První zápas se odehrál v pátek od 19 hodin. Za Kotlářku na kopci začal Jan Novák a proti němu se na kopec v dresu Draků postavil Petr Minařík. Kotlářce se podařilo skórovat v obou prvních směnách po jednom bodu, kdežto Draci v první směně skórovali pouze jednou (2:1 pro Kotlářku). Ve třetí směně však Kotlářka udělala chyby v obraně. Draci nezaváhali, chyb využili a ujali se vedení 3:2. V 7. směně Draci zužitkovali další chyby v obraně Kotlářky a navýšili své vedení na 6:2. V předposlední směně se pálkařům Kotlářky podařilo vyvinout tlak na domácí tým, když se jim podařilo sérií hitů a met zdarma dát jeden bod a naplnit mety na 2 outy, jenže více se z této sitauce vytěžit nepodařilo a tak zápas skončil 6:3.

V sobotním zápase, který se na MBS hrál, byla Kotlářka domácím týmem. Na kopci se proti sobě postavili Lukáš Ercoli a Michal Sobotka. Lukáše však hned v první směně vystřídal Jirka Vavruša, který sice dokázal napravit škody, ale i tak Draci skórovali třikrát v první směně. Kotlářce se na výborně házejícího Sobotku nedařilo prosadit, zápas rychle ubíhal a Draci postupně zvyšovali svůj náskok. V sedmé směně byl stav již 7:0 pro Draky a zápas také tímto skóre skončil. Pálkaři Kotlářky za celý zápas nasbírali pouhé tři hity.

Již v pátek se od 19:00 představí Kotlářka na hřišti Arrows a pokusí se zlepšit svou prozatím nepříliš dobrou pozici v tabulce.


U21: Kotlářka Praha - Arrows Ostrava (Markéta)

První nedělní zápas jsme prohráli 15:20. Naši pálkaři měli hodně hitů, ale obrana v poli byla slabší. Naši nadhazovači dali soupeři  v devíti směnách 17 met zdarma a to není nejlepší vizitka.

Druhý zápas jsme prohrái těsně 5:6. Nadhazovač Arrows  nás celkem držel a pálkaři Kotlářky se proti němu velmi těžko prosazovali. Jelikož jsme opět udělali i několik chyb v poli, prohrávali jsme 6:1. Ke konci zápasu hráči Kotlářky bojovali jak lvi a stahovali náskok Arrows. Přes veškeré úsilí se jim však vyhrát nepodařilo. I tak je potřeba ocenit jejich bojovnost.

GO, KOTLÁŘKA, GO!