Kotlářka Baseball & Softball

3. hrací týden: EXL a U18

Výsledky a shrnutí zápasů v Ostravě:

12.4. U18: 17:00 Kotlářka - Tempo (hřiště Tempo) - 13:6
14.4. EXL: 19:00 Arrows - Kotlářka (hřiště Arrows) - 7:4
15.4. EXL: 13:00 Arrows - Kotlářka (hřiště Arrows) - 23:13

Kotlářka si ani po dalším hracím víkendu nepřipisuje výhru, když na hřišti ostravských Arrows dvakrát padla. Páteční večerní utkání začlo z pohledu Kotlářky velmi dobře, když Dan Vavruša hned v prvním inningu poslal míček za plot. Arrows však v dohrávce na Honzu Nováka dokázali vyrovnat. Skóre se mění v začátku 4. směny, kdy si první letošní homerun připsal Jackson Brebner-Russ a zařídil tím Kotlářce vedení 2:1. V dohrávce páté směny se však zápas láme. Kotlářce se nedaří zahrát ulejvku, na což doběhnou dva body a třetí v této směně stahuje Devon Ramirez. Kotlářka v další směně sice sníží na 4:3, nicméně Arrows přidávají v 7. a 8. směně bod, respektive 2. V deváté směně již Kotlářka jen kosmeticky upravuje skóre na konečných 7:4 pro Arrows. Na kopci se za Kotlářku dařilo jak startujícímu Novákovi, tak relievujícímu Jirkovi Vavrušovi, na pálce se dařilo Jacksonovi a Danovi, kteří si oba připsali dva hity.

Po páteční prohře byla Kotlářka nažhavená a hned v první směně se jí podařilo skórovat. Na to však Ostrava odpověděla 4 body. Hráči Kotlářky se však nenechali ničím zastrašit a rázně odpověděli pěti body. Po odehrání směny a půl bylo jasné, že sobotní zápas bude velký boj. Body přibývaly na obou stranách, padlo také 6 homerunů a před začátkem 5. inningu byl stav 9:8 pro Kotlářku. Jenže v následujících třech směnách přišla bodová smršť ze strany Arrows, kdy ostravští skórovali hned 15-krát. Kotlářka sice zvládla v šesté směně přidat 4 body, rozdíl po sedmé směně však již neodvrátila. Celkem bylo v zápase vidět 30 hitů a 36 bodů.

V sobotu 22. 4. se Kotlářka představí na hřišti olomouckých Skokanů, tentokráte již se Scottem Mulhearnem v sestavě. První zápas se hraje od 13 hodin, druhý bude následovat po skončení prvního utkání.

GO, KOTLÁŘKA, GO!