Kotlářka Baseball & Softball

5. hrací týden: EXL, U21 a CBP

Výsledkový servis

EXL Kotlářka - Olympia 4:0 a 7:4
EXL Olympia Blansko - Kotlářka 0:6
U21 Kotlářka - Eagles 12:17 a 2:15
CBP Spálené Poříčí - Kotlářka 0:9
Další informace z EXL mužů je převzata
z www.baseball.cz

Kotlářka vs. Olympia: No-hitter Jana Nováka!

Kotlářka – Olympia 4:0

V prvním zápase v Praze postavili domácí na kopec reprezentanta Jana Nováka, proti němu blanenští Kostku. Domácí Novák předvedl vynikající výkon, naházel 14 SO a podařilo se mu zaznamenat no-hitter, když hostům za celý zápas neumožnil jediný odpal. Jakub Kostka se sice dostával od začátku pod tlak domácích pálkařů, ale s podporou celého týmu se mu dařilo dlouho držet Olympii ve hře. Jediná změna skóre nastala ve třetí směně po homerunu domácího Vavruši. Vedení 1:0 zůstalo až do 8. směny, kdy nastala takřka už klasická situace pro Olympii. Nejprve trefení, vzápětí volná meta a při dvou autech následoval tříbodový homerun Moravce, který skóre utkání uzavřel.

Kotlářka – Olympia 7:4

Ve druhém utkání proti sobě nastoupili nadhazovači Král a Jirka Hrubý. Utkání bylo na body pro diváky atraktivnější než první duel. Domácí se ujali vedení ve třetí směně po doublu Vančury, Olympia zareagovala ve čtvrté, kdy po singlu Břeně následoval první letošní homerun pro Olympii v podání Pavla Procházky a vedení 2:1. V další směně pokračoval tlak Olympie, po singlu Jelínka, trefení Amady a dalším singlu Němce byly plné všechny mety. Singl Procházky znamenal další dva body pro hosty a vedení 4:1. Bohužel pro hosty domácí dokázali obratem zareagovat a nejprve snížili na 4:2 a následně při dvou autech velice těsným homerunem Vavruši otočili na 5:4. V sedmé směně domácí svůj náskok ještě navýšili, když při dvou autech Olympia zaváhala v obraně, nedokázala zahrát třetí aut nabídnutý při krádeži mety a následný sigl Brebnera znamenal dva body pro domácí. Hosté ještě bojovali a v poslední směně obsadili první a druhou metu bez autů, ale skóre se už nezměnilo a tak si z Prahy odváží dvě porážky. 

Olympia – Kotlářka 0:6

Odložené utkání s loňským finalistou a předloňským mistrem extraligy se odehrálo v neděli večer.  Olympia nasadila svého nejzkušenějšího nadhazovače Pavla Procházku a hosté z Prahy Australana Brebnera. Skóre se poprvé měnilo ve třetí směně, kdy po zaváhání domácí defenzívy obsadili hosté druhou metu a následně po další chybě umožnili domácí i doběh. Oympia byla opět pálkařsky bezzubá a na mety se dostávala velice sporadicky. Za prvních šest měn obsadila první metu pouze třikrát, dál se však nedostala.  V páté směně hosté znovu zaútočili, po dvou odpalech obsadili druhou a třetí metu a vzápětí Síla dalším odpalem zvýšil na 3:0. V šesté směně přišla opět slabší chvilka defenzivy, jejíž výsledkem bylo vedení již 5:0 ve prospěch Kotlářky. Domácí se pokusili korigovat v sedmé a osmé směně, kdy dvakrát naplnili všechny mety, nicméně nedokázali z těchto situací vytěžit ani bod. Kotlářka v deváté směně přidala ještě jeden bod a uzavřela výsledek na konečných 0:6.