Kotlářka Baseball & Softball

7. hrací týden: EXL, U21, U18 a U9

Program a výsledkový servis

EXL: Kotlářka vs. Tempo: 7:8
EXL: 12. 5. Hroši vs. Kotlářka 4:3 a 2:5
U21: 14. 5. Kotlářka vs. Hroši 4:15 a 4:8
U18: 10.5. Tempo vs. Kotlářka 8:13
U10: 13. a 14. 5. Stříbrný superpohár Severozápad: Kotlářka skončila na 4. místě z 8 týmů
U7 Interliga - 1. turnaj: Kotlářka obsadila 2. místo

Kotlářka na hřišti Hrochů hrála vyrovnaně a přivezla si jednu výhru a jednu prohru.

První zápas se pro Kotlářku nevyvíjel dobře hned od samého začátku. Hroši v první směně dvakrát skórovali na v poslední době výborně házejícího Johnyho Nováka a ujali se vedení 2:0, zatímco Kotlářka se proti nadhazovači domácích Carrollovi dlouho nedokázala prosadit. Johny se však na kopci takzvaně usadil a v dalších směnách držel pálkaře Hrochů zkrátka, což umožnilo zvrat v 6. inningu, který skvěle začal Ondra Blažka triplem. Sérií hitů a dobře provedeného situačního pálení se Kotlářka ujala vedení 3:2. Toto vedení však dlouho netrvalo-Hrochům se totiž v dohrávce 7. směny podařilo vyrovnat na squeeze play a stav byl srovnán na 3:3. Rozhodující moment přišel v dohrávce 8. směny, kdy se domácímu týmu podařilo dát bod na nově nadhazujícího Jirku Vavrušu. V 9. směně se již skóre nezměnilo a Kotlářka tak v prvním zápase padla 4:3.

Druhý zápas byl lehce poznamenán deštěm a muselo se začínat zhruba o půl hodiny později. V dresu Kotlářky se na kopec postavil Jackson Brebner-Russ a za Hrochy Timothy Brown. Oba nadhazovači jakoby si byli vědomi hrozby dalšího deště a možného zrušení celého zápasu a pracovali ve velmi vysokém tempu. Zápas tak velmi rychle ubíhal a skóre se neměnilo až do 5. inningu, kdy Kotlářka vzala zápas do svých rukou a dala 4 body, také díky triplu Ivana Aubrechta. Ve směně 7. navíc Kotlářka navýšila svůj náskok na 5 bodů a vše nasvědčovalo tomu, že je zápas rozhodnut. Nicméně Hroši se nevzdávali a v 8. směně silně zahrozili, naštěstí pro Kotlářku však skórovali pouze dvakrát. Devátou směnu v poklidu zavřel Štěpán Dupal za velké podpory holek z Kotlářky, a oba týmy se tak rozešly smírně 1:1.

V obou zápasech byla vydět perfektní spolupráce Petra Síly na spojce s Matějem Šůchou na první metě.

K dalšímu zápasu nastoupí Kotlářka ve středu na hřišti Blanska od 19:00 a v sobotu na domácí půdě vyzve dalšího nováčka soutěže Třebíč. Příjďte se podívat a zafandit na Markétu v sobotu 20. května od 13:00.

!!GO KOTLÁŘKA GO!!