Mladší kadeti zvítězili v turnaji o Křišťálový míč

Mladší kadeti se v sobotu 1.12. 2012 zúčastnili turnaje pořádaného libereckými Patriots.

Do turnaje jsme vstoupili zaváháním, když jsme hned v prvním zápase prohráli s kladenskými Indians.

Zadání bylo jednoduché: zpestřit první fázi zimní přípravy a postavit hru zejména na rychlém pohybu. Jinými slovy, zužitkovat to, na čem posledních šest týdnů pracujeme (agilita, akcelerace…) a pokusit se tyto atributy využívat naostro. Součástí zadání též bylo, bavit se celý den předvedenou hrou! Baseballové dovednosti a vítězství za každou cenu neměly být na počátku prosince prioritou…

Nicméně, jednoduše se řekne, hůře se udělá…

Na hráčích se hned po příchodu na hřiště opět projevil „syndrom“ sezóny 2012, kdy po příjezdu na turnaj jakoby nebyli schopni si uvědomit změnu prostředí a přeřadit na ten správní soutěžní stupeň. Pravda, byl to první zápas po šestitýdenní přestávce, v hale, na nadhazovací stroj, s pěnovými míči, ale i tak, mentální soustředění od první minuty je věc, na které musíme zapracovat.

Protože se hrálo na stroj, stírala se výhoda kvalitního nadhozu. Rozhodovala tedy pálka. A v té jsme za soupeřem, který na nás „vlítnul“ a od prvního nadhozu nám nedal vydechnout, značně zaostávali. Z hráčů nebylo cítit to správné „nastavení“ na hru. Výsledek: 10:6 pro Kladno.

Důrazný pohovor po zápase si ovšem hráči vzali k srdci. Za další vystoupení na turnaji a výkony předvedené ve všech ostatních zápasech si tak zaslouží jen pochvalu. Jako mávnutím kouzelného proutku byl na hřišti, počínaje druhým zápasem (s velmi kvalitně obsazeným Tempem), „jiný“ tým. A to bez ohledu na to, zda hráči nastoupili v základu nebo zda šli do hry později. Soustředění všech bylo po zbytek dne vynikající. S pěnovým míčem jsme se samozřejmě nevyvarovali velkého množství technických chyb, ale o tom turnaj nebyl. Šlo o rychlost a obratnost, a v těch nás turnaj utvrdil v nastolené správné cestě. Trochu nás všechny mrzela dvě „mentální“ éčka na 1. a 3. metě v zápase s Hlubokou, ale ani ta nám nakonec nezkazila radost z celkového vítězství.

Tedy jen ve zkratce, výsledkem bylo: vítězství nad Tempem 16:10, nad Libercem 17:4 a nad Hlubokou (která, dle mého soudu, předvedenou hrou velmi příjemně překvapila) 15:8.

Zejména zápas s Tempem byl velkým příslibem do oblastní soutěže, která by tak mohla v příští sezóně nabídnout svižné, vyhrocené, a tím i zajímavé zápasy.

Mladší kadeti si tedy odvezli trofej v podobě velmi povedeného křišťálového míče.

Závěrem se patří poděkovat Honzovi Drábkovi a všem pořadatelům z Liberce za precizně uspořádaný turnaj, který nás všechny náramně bavil a výrazně zpestřil zimní přípravu.

dp

autor: Tomáš Mertlík
sekce: KADETI MLADŠÍ
Novinky a zajímavosti
22. 03. 2013
CHCETE HRÁT BASEBALL? - KOTLÁŘKA PRAHA pořádá pravidelné nábory do T-ballu a žákovského baseballu. Zájemci ve věku 7-10 let obracejte se na následující kontakty: P.Aubrecht: 606734294, H.Marková: 603722002
02. 04. 2012
McDonald´s Cup - Starší žáci obsadili na předsezónním turnaji 2. a 10. místo. Více informací později. Gratulujeme!
20. 03. 2012
Mcdonald´s Cup - byly upraveny informace o turnaji a přidán rozpis!
11. 03. 2012
McDonald´s Cup NOMINACE - Byla udělána nominace na McDonald´s Cup starších žáků a vybraných T-ballistů. Rozpis bude během příštího týdne. Hledejte u starších žáků v sezóně 2012!
04. 03. 2012
T-ball výhra na turnaji - Všem klukům bych ještě jednou rád pogratuloval ke včerejší výhře na turnaji.
16. 01. 2012
STARŠÍ ŽÁCI - TURNAJE - Sekce TURNAJE byla aktualizována. Byl přidán turnaj v Brně a McDonald`s Cup v Praze! Bližší informace najdete v příslušné části.
09. 01. 2012
Starší žáci - winterleague - Starší žáci se v neděli umístili na 2. místě na turnaji Winterleague - VC Prahy 12. Více informací přineseme v průběhu týdne.
29. 11. 2011
Starší žáci - turnaje - V sekci stařích žáku jsou přidány termíny přihlášených zimních turnajů 2012!
19. 06. 2011
Výseldkový servis EXL - Kotlářka - Expres, 12:0 a 7:1
16. 05. 2011
Výsledkový servis Eagles cup - Kadeti Kotlářky se stali vítězezem turnaje Eagles cup. Ve finále porazili družstvo EAG 11:2