Kotlářka Baseball & Softball

Několik otázek pro posily Kotlářky

Kdo nás posílí?

Jackson Brebner, kterého z Kotlářky dobře známe a Scotty Mulhearn, který byl poslední dvě sezony v Tempu Titans Praha. „Měli by být k dispozici už ve druhém nebo čtvrtém víkendu,“ přiznal Müller, který před sezonou počítal spíše ztráty. Odešel Jan Blažek a kariéru ukončil Marek Červenka. „A to máte rovnou sto iningů pryč, Marek byl schopný odházet klidně dvanáct směn. Dále odešlo 45 homerunů,“ narážel Müller na fakt, že už v Kotlářce nejsou Mitchell Nilsson, Rayan Battaglia a Martin Mužík.<p>
Jak půjde elitní hráče nahradit, půjde vůbec proklouznout do finále? „Věřím v to,“ říká jistě Müller.

MulhearnScot Mulhearne, který se narodil v Jižní Koreji, letos oslaví třicáté narozeniny. Za svou kariéru hrál za nespočet týmů v mnoha zemích, jako je například Japonsko, USA, Austrálie, Švédsko a také samozřejmě Česká Republika, kde hrál za pražské Tempo v posledních dvou sezónách. V roce 2012 získal v Austrálii ocenění MVP a pro nejlepšího pálkaře. Scot je velmi univerzálním hráčem – je schopen hrát SS, 3B, 2B a také nadhazovat, z čehož bude plynout jeho velký přínos pro Kotlářku. Scot se také angažuje jako trenér a tak bude schopen předat své zahraniční zkušenosti nejen kotlářské mládeži, ale i hráčům A-týmu. 

Brebner-RussJackson Brebner-Russ je pro fanoušky Kotlářky známým hráčem. Jackson v dresu Kotlářky odehrál již čtyři sezóny a toto bude jeho pátá. Jackson pochází z Adelaide, kde také hraje jak za ABL tým Adelaide Bite, tak i za tým z nižší ligy. Jackson bude pro Kotlářku velkou posilou a to nejen za domácí metou, ale i na nadhazovacím prkně, kde v poslední sezóně sbíral zkušenosti. Jak fanoušci, tak i samotní hráči se na Jacksonův příchod velmi těší, jelikož Jackson představuje velké oživení v dugoutu během tréninků i během zápasů.

 

 

 

Připravili jsme si pro kluky pár otázek, aby se představili nejen fanouškům, ale i více svým spoluhráčům.

1. Jak dlouho již hrajete baseball?

Scot: Já hraji baseball již 20 let.

Jackson: S tímto sportem jsem poprvé přišel do kontaktu ve formě T-ballu v 8 letech a na baseball jsem přešel, když mi bylo 10.

2. Co považujete za svůj největší baseballový úspěch?

Scot: Za svůj největší úspěch v baseballe považuji profesionální angažmá v Japonsku a ABL (Australian Baseball League)

Jackson: Myslím, že všechno to cestování, které jsem byl schopen díky baseballu absolvovat, bylo úžasné, takže za svůj úspěch považuji tohle.

3. Co pro vás bylo tím největším překvapením, když jse přijeli do Čech poprvé? Řekněte nám, prosím, jedno pozitivní a jedno negativní.

Scot: Tím pozitivním určitě bylo to, jak levné pivot u máte. Naopak tím negativním pro mne bylo to, jak velká zima tu ještě v dubnu byla.

Jackson: To, jak je Praha krásná, mne opravdu šokovalo. Čeština, na druhou stranu, pro mne byla asi tou nejtěžší věcí – i když skoro všichni mluví anglicky, je to zvláštní chodit po ulici a nerozumět tomu, o čem se ostatní baví.

4. Na co se v Praze nejvíce těšíte?

Scot: Na hraní baseballu a užívání si tohoto města.

Jackson: Na baseball a na to, až zase uvidím všechny kluky z Kotlářky!

5. Kdy se připojíte k týmu?

Scot: 15. dubna

Jackson:  Do Prahy přilétám páteho dubna.

6. Co očekáváte od nadcházející sezóny a od toho, že budete součástí Kotlářky?

Scot: Rád bych klukům pomohl zlepšit jejich baseballové dovednosti,také jim chci pomoct dospět jak po individuální stránce, tak po té týmové a samozřejmě s nimi vyhrát!

Jackson: Vyhrávání zápasů se skvělým týmem!