Kotlářka Baseball & Softball

O klubu

1980 – 2006

Historie baseballového klubu se začala psát v roce 1980. Až do roku 2006 měl Sportovní klub Kotlářka pouze mládežnická družstva, patřil však k nejúspěšnějším klubům v republice. Jedním z hlavních důvodů, proč mladí hráči museli odcházet do jiných pražských oddílů, byla skutečnost, že Kotlářka neměla vlastní velké baseballové hřiště.

2006 – 2010

Po roce 2006, kdy bylo založeno samostatné občanského sdružení Kotlářka Praha, se začalo s výstavbou baseballové hřiště na Praze 6, v lokalitě na Markétě. Od jeho dokončení v roce 2008 mohou hráči mládežnických družstev SK Kotlářka plynule přecházet do kadetských, juniorských a dospělých kategorií, aniž by museli přestupovat do jiných oddílů.

Nové zázemí rychle přineslo své výsledky i na sportovním poli. Tým Kotlářky Praha v roce 2009 vyhrál národní ligu a postoupil do nejvyšší ligy. Hned v následujícím ročníku Extraligy (2010) se týmu podařilo umístit na 5. místě.

2011 – dosud

Od roku 2011 je Kotlářka pravidelným účastníkem Extraligového play-off, v sezónách 2013 a 2014 se probojovala až do finále. V sezóně 2015 si Kotlářka konečně splnila svůj velký sportovní sen a korunovala svoji dlouholetou činnost titulem mistra české extraligy. Na tomto úspěchu se nemalou měrou podíleli rovněž sponzoři klubu – věrnostní program iBod, pivovar Matuška, Vinvest a v neposlední řadě také MHM Prahy a Městská část Praha 6.

Kotlářka Praha nezapomíná ani na rozvoj mládeže. Klub vybudoval v posledních letech v areálu na Markétě i dětské hřiště. Od sezóny 2015 fungují rovněž oddíly pro dětské kategorie do 7 a do 9 let.

Klub je pravidelným dodavatelem reprezentantů do všech národních týmů, od 15 letých hráčů počínaje, přes juniory až po muže. V loňské sezóně bylo v národních reprezentacích 9 hráčů, 5 hráčů hrálo v týmech na amerických univerzitách, 3 měli profesionální smlouvy v systému americké MLB.